Model Marketing içeriğine geri dön

Bu Sayfa bas

Günümüzün En Sık Kullanılan İş Modelleri!

Ek İş, Ek gelir ve kariyer fırsatı bilgi için https://goo.gl/xxwA7t buraya tıklayın. Katalogtan satış yaparak ekstra para kazanabilirsiniz.Ek getiren işler

Ek getiren işler ile ilgili sizler de bu makaleyi okursanız fazlası ile bilgilenebilirsiniz. Çünkü bizler her konuda yardımcı olabilmek için burada hizmet vermekteyiz. Tek kelime ile istediğinize ulaşabilmenizi sağlamaktayız. Bunun için her zaman takip edebilirsiniz ve de dilerseniz öneriler de alabilirsiniz.
Öncelikle sizlere sunacağımız iş fırsatları bu makalemiz de tüm iş imkanlarına yönelik olacaktır ki bunu 3’e ayıracağız. 1. Kategorimizde günümüz öncesi işleri, 2. Günümüzde en çok sık yapılan işler, 3. Gelecekte yapılan işler diye ayıracağız. Bunlar arasından çok dikkat ederseniz sizler de çok fazla bilgiye ve de açıklamaya ulaşabilirsiniz.

Birinci kategori olan günümüz öncesi iş modelleri ve gerekirse açıklamaları:

1. Bakırcı: Eskiden olmazsa olmaz bakırların sürekli yapıldığı haneler
2. Bıçakçılık: Bugün çok az sayıda olan ama geçmişte sayısı sık olan meslek dalı
3. Çarıkçılık: Çok fazla kullanılan çarıkların sürekl, üretildiği ve en değerli meslekler arasında bulunan meslektir.
4. Çömlekçi: Evlerin olmazsa olmazı olan çömlekleri, eskiden sadece orijinal topraklar ile ve süper ustalar ile yapılmaktaydı
5. Esansçılık:
6. Nalbantçılık
7. Kaşıkçılık: Ahşap, demir, plastik ve günün imkanları doğrultusunda üretilen kaşık türlerini sunan yerler
8. Keçecilik: Keçe, yün, kil ya da pamuğun ıslak ortamda çiğnenip dövülerek liflerinin birbirine kaynaşmasıyla elde edilen ve örtü, yaygı, çadır, giysi yapımında kullanılan kaba kumaştır.
9. Kesecilik: Kese taşlarının üretimini sık, sık yapan yerler
10. Koşumculuk
11. Saraçlık
12. Sedefkarlık ya da Sedefçilik
13. Semercilik
14. Tabaklık
15. Taş işçiliği
16. Urgancılık
17. Zembilcilik

Eski mesleklere ne mi oldu diyorsunuz? Bu çok iyi bir soru olurdu. Artık insanlar bireyselleşmeye doğru gidiyor ve gitti de denebilir. Çünkü artık farklı istekler ve arzular oluşmaya başladı. Bunu gelecekteki yapılan işleri söylediğimiz de günümüzün de işlerinin tükendiğini göre görebileceksiniz. Bu yüzden birlikte bunları göreceğiz. Şimdi ise günümüzün işlerini görelim.

Günümüzün en sık kullanılan iş modelleri:

1. Uzay ve havacılık
2. AB ile ilişkiler öne çıkacak
3. Tıp Fakülteleri ve tıbbi analiz alanları:
4. Sosyoloji:
5. Psikoloji:
6. Elektronik mühendisliği:
7. Reklamcılık-halkla ilişkiler:
8. Veri analistliği:
9. İnşaat mühendisliği:
10. Emlakçılık:
11. Gayrimenkul yönetimi:
12. Tekstilde pazarlama ve tasarım revaçta
13. Yazılım mühendisliği:
14. Sağlık personeli:
15. Profesyonel yönetici:
16. Otomotiv teknikeri:
17. Aşçılık
18. Enerji mühendisi:
19. Girişimci
20. Network Marketing
21. Öğretmen
22. Modacılık

En çok kullanılan meslekler arasında bulunmaktadır. Bunlara daha fazla eklemeler yapılabilir, ancak bunlar en çok tercih edildiğinden ötürü siz değerli bireyleri çok fazla sıkmak istemedik. Bunların açıklamasını da yapmak istemedik, çünkü hepinizin bildiği gibi açık ve nettir.

Gelecekte yapılacak iş modelleri:

1. 5 boyutlu sinema: Son zamanlarda 5 boyutlu sinema salonları yatırımcıların yüzünü güldüren bir iş modeli olarak dikkat çekiyor.
2. Funpark: Türkiye’nin çeşitli bölgelerin de kurulmaya başlandı ve sürekli olarak her yerde olması planlanmaktadır. Parkların gelişmiş halidir ve şuna bu şekilde örnek vermek doğru olmaktadır. Dükkanların toplanarak AVM’ye taşınması gibidir ve bayiliklerde verilmektedir.
3. Simülatör Makine Prodüksiyon: Simülatör Makine Prodüksiyon, artan ilgi ve yatırım maliyetlerinin kısa sürede karşılandığını gören pazara adım atan isimlerden biri.
4. Garanti Online Fatura: Günümüzün her yerinde var ama artık su satar gibi fatura satış bayisi göreceksiniz. Çünkü artık insanlar çok fazla sayılarını arttırıyorlar. Hizmet sektörü de arttığı gibi çok güzel işler yapılmaktadır.
5. Kredixshop: Kredi merkezleri bir önceki garanti online fatura ödeme yöntemi gibi her yer de olması planlanmaktadır.
6. Sağlıklı yaşam ve zayıflama: Son yıllar da çok sık olacağı planlanmaktadır. Yani hem beslenme ürünleri hem de bilgileri yer alacaktır.
7. Neobodica: Güney Kore medikal ve kozmetik buluşlarının, Avrupa’da tüketicilere sunulması için kurulmuş bir zincir sistemi.
8. Footbreak: Sağlıklı yaşam pazarında faaliyet gösterecek olan Footbreak, Tai ayak masajı ile gevşemeyi sağlayan çayların satıldığı cafe konseptinden oluşuyor.
9. Ota Güzellik Merkezi: Şuan çok az olsa da gelecekte kuaförler gibi her yerde bulunacaktır.
10. Sigarayla terapi savaşı: Sağlık günümüzün olmazsa olmazı olduğundan ötürü sigarayla savaşta her yerde hatta tüm dünya da başlayacaktır.

Kısacası her şeyin tabusu yavaş, yavaş kırılacak demektir. Bu yüzden daha fazla meslek bulunmaktadır ama meslekleri belirleyen sizsiniz. Çünkü 21. Yüzyılda artık her şey fikir ile olacaktır. Sizin başarınıza dilerim…Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.ekisrehberim.com/ek-is-dunyasi/model-marketing/modellife-basvuru-formu

EKİS kataloglasatis

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.